Aktuality

Aktuality z oblasti finančního vzdělávání. Chronologicky řazená data.

ilustrace
Ilustrační obrázek - Standard finanční gramotnosti

Vydáno

Standard finanční gramotnosti

Ministerstvo financí zveřejňuje aktuální standard finanční gramotnosti, který stanovuje cílovou úroveň finanční gramotnosti pro žáky základních a středních škol.

Vydáno

Vyhodnocení veřejné konzultace Ministerstva financí k transpozici směrnice o distribuci pojištění (IDD)

Ministerstvo financí zveřejňuje výsledky veřejné konzultace k transpozici Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/97 o distribuci pojištění. Tato směrnice Směrnice nahrazuje dosavadní směrnici č. 2002/92/ES o zprostředkování pojištění a přináší do oblasti sjednávání pojistných produktů a pojišťovacích služeb oproti současné úpravě řadu nových regulatorních prvků.

Vydáno

Měření finanční gramotnosti: Kompletní výsledky

Přinášíme devátý, poslední, díl seriálu, ve kterém jsme postupně zveřejňovali výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes si shrneme, jak na tom Češi jsou s ohledem na různé demografické ukazatele.

Vydáno

Výsledky měření finanční gramotnosti: UMÍME POČÍTAT?

Přinášíme sedmý díl seriálu, během něhož postupně zveřejňujeme výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes si řekneme, jak jsme na tom s povědomím o obecných ekonomických pojmech a s počty.

Vydáno

Veřejná konzultace k transpozici směrnice o distribuci pojištění

Ministerstvo financí zahájilo veřejnou konzultaci k transpozici nové směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/97 o distribuci pojištění (IDD). Směrnice IDD nahrazuje dosavadní směrnici č. 2002/92/ES o zprostředkování pojištění (IMD) a přináší do oblasti sjednávání pojistných produktů a služeb oproti současné úpravě řadu nových regulatorních prvků.